Zaproszenie na II Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Kraśnickiego

II Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Kraśnickiego to dwudniowe wydarzenie, które odbędzie się  17 i 18 listopada 2017 r. w Kraśniku.
            W dniu
17 listopada 2017r. o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku ul. Słowackiego 7 zaplanowane zostało uroczyste spotkanie pracowników instytucji pomocy społecznej z okazji corocznego Dnia Pracownika Socjalnego.  Po tym spotkaniu o godz. 11.00 nastąpi otwarcie konferencji naukowej na temat Pomoc społeczna w Polsce – współczesne uwarunkowania i tendencje rozwojowe.

Podczas  konferencji wygłoszone zostaną referaty, których autorami będą naukowcy z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz innych znaczących ośrodków akademickich. Będą również przedstawione referaty przygotowane przez kraśnickich samorządowców, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami wynikającymi z realizacji zadań pomocy społecznej oraz wspierania rodziny i pieczy zastępczej.

W drugim dniu Forum tj. 18 listopada 2017 r. od godz. 10.00 w hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku, ul. Słowackiego 7 organizacje pozarządowe
z powiatu kraśnickiego zaprezentują dorobek swojej działalności oraz odbędzie się wiele działań towarzyszących. Program tego dnia jest następujący:

1. oficjalne otwarcie drugiego dnia II Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Kraśnickiego;

2. rozmowa z gościem specjalnym Ojcem dr. Filipem Buczyńskim – założycielem i prezesem  Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie;

3. rozmowa z gościem specjalnym Jerzym  Rogalskim - aktorem Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, znanym z roli porucznika Jaszczuka w serialu telewizyjnym „07 zgłoś się” i Antoniego Tośka w „Plebanii” oraz roli Staśka Kolasy w filmach „Kogel – mogel” i „Galimatias, czyli kogel-mogel II”;

4. Prezentacja dorobku i promocja działań organizacji pozarządowych;

5. wręczenie organizacjom pozarządowym okolicznościowych statuetek;

6. ogłoszenie wyników konkursu kulinarnego organizowanego przez Lokalną Grupę Działania Ziemi Kraśnickiej;

7. koncert zespołu „Fantazja” z Księżomierzy gmina Gościeradów;

8. zakończenie II Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Kraśnickiego.

Organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców powiatu kraśnickiego do wzięcia udziału w naszym Forum. Osobiście będzie można poznać liderów społeczności lokalnej, dowiedzieć się jak rozwijać i doskonalić własne zainteresowania i umiejętności, jak działać z pasją dla swojego środowiska, jak założyć spółdzielnię socjalną oraz spotkać się i porozmawiać z gośćmi specjalnymi.

W imieniu organizatorów II Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Kraśnickiego serdecznie zapraszam mieszkańców powiatu kraśnickiego.

Starosta Kraśnicki
Andrzej Maj