Pomoc dla rodzin opiekujących się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym

 (link otworzy duże zdjęcie)

Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES w Katowicach ogłasza nabór wniosków o roczne stypendium SPES, które jest pomocą finansową udzielaną w ramach Programu Pomocy Dzieciom, a kierowaną do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujących się dziećmi, które wskutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym. Są to dzieci wymagające wsparcia funkcji życiowych za pomocą respiratora bądź koncentratora tlenu, karmienia dojelitowego lub pozajelitowego oraz innych całodobowych, specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych podtrzymujących funkcje życiowe. 

            Program pomocy socjalnej jest ukierunkowany na uzyskanie trwałej poprawy sytuacji życiowej rodziny stypendysty, która deklaruje gotowość do wykorzystania wszystkich własnych możliwości pokonania trudności.

Jeśli w Twojej rodzinie jest dziecko, które znajduje się w ciężkim stanie klinicznym, wymaga całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych oraz uważasz, że sytuacja materialna Twojej rodziny jest trudna, jesteś potencjalnym adresatem naszej pomocy.

Po zapoznaniu się ze szczegółowymi informacjami o zasadach uczestnictwa w Programie Pomocy Dzieciom należy złożyć wniosek w formie dokumentu elektronicznego poprzez stronę internetową www.spes.org.pl/stypendia   

Nabór wniosków trwa do 5 kwietnia 2018 roku. Wszelkie dodatkowe informacje zamieszczone są na stronie internetowej pod adresem:       
www.dla-dzieci.spes.org.pl

Prezentowaną informację podajemy do publicznej wiadomości w ramach współpracy instytucjonalnej. Prosimy o upowszechnienie tego projektu
w środowisku lokalnym.

Tekst: Krzysztof Pulikowski – telefon: 818261864 wew. 38

Opublikowano: 19 marca 2018 12:24

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 352

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kraśniku

Realizacja: IDcom-jst.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministra Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Powiatu Kraśnickiego" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.