Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2018

W podziękowaniu dla rodzin zastępczych oraz w ramach propagowania idei rodzicielstwa zastępczego na terenie naszego powiatu, w dniu 29 maja 2018r. we wtorkowy słoneczny dzień po raz XIV Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kraśniku zorganizowało obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, które odbyły się na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Stróży Kolonii. Do udziału we wspólnej zabawie zostały zaproszone wszystkie rodziny zastępcze wraz z wychowankami z terenu Powiatu Kraśnickiego oraz dzieci z placówek oświatowych z terenu Gminy Kraśnik.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego został ustanowiony Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 24 maja 2006 r. w uznaniu potrzeby poprawy losu dzieci oraz działań na rzecz rozwoju i popularyzacji ruchu rodzicielstwa zastępczego w Polsce.

Na dzieci czekało wiele atrakcji, m.in. dmuchana zjeżdżalnia, basen z kulkami, piłkarzyki,  ścianka wspinaczkowa, pokaz strażacki, kącik plastyczny, malowanie twarzy, oraz gry z konkursami i wiele, wiele innych zabaw.

Podczas imprezy był grill z dodatkami, grochówka, słodkie przekąski, łakocie oraz napoje.

Dzięki takim zabawom w grupach dano dzieciom możliwość poznania siebie i innych, przeżycia pozytywnych emocji i odczuć, rozładowania napięć, a także rozwijania indywidualnych możliwości i umiejętności interpersonalnych. Każdy mógł spróbować swoich sił w innych dyscyplinach. Dzieciom zapewniono opiekę i aktywnie spędzony czas wolny. Tak dobra zabawa i edukacja jednocześnie nie mogłaby się odbyć bez wsparcia wielu sponsorów oraz ludzi dobrej woli.

Dziękujemy za to wszystko:

-       Bank Spółdzielczy Ziemi Kraśnickiej w Kraśniku

-       „Gumet” Sz. Geneja  - Spółka jawna

-       „AJG Zakłady Poligraficzne” Anny i Janusza Genejów

-       Annex  Hurtownia Art. Biurowych, Opakowań i Chemii

-       " PUBLIMAR" Sp. j Lucjan Staniszewski i Spółka

-       "SMACZEK" Sp. j.  M. Nowicka, R. Kowalczyk

-       Hurtownia wędlin „KABANOS”

-       Restauracja „Zielony Dworek”

-       Kraśnicka Spółdzielnia Socjalna w Gościeradowie,

-       Piekarnia Wojcieszyn Kazimierz

-       Madex Piekarnia Stanisław Madej

-       Ekoland sp. z o.o.

-       Instalnet - Szabat, Rydzewski Sp. j.

-       Sklep TALEX Wojciech Piętal w Stróży

Z wielkimi wyrazami szacunku i uznania Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kraśniku, serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom za pomoc i wsparcie.

Tekst: Magdalena Kania
Foto: Michał Botner