Szkolenie dla rodziców zastępczych z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy pt. „Zasady bezpieczeństwa podczas wakacji”

Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy i stresów nadchodzi tak wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji.

Dzieci czują swobodę ciesząc się, że mają ponad dwa miesiące na zrealizowanie szalonych pomysłów, na zabawę często do późnych godzin nocnych. W tym czasie dzieci coraz chętniej spędzają czas poza domem, bawią się na podwórkach, wzajemnie się odwiedzają.
Niestety nie wszystkie miejsca gdzie dzieci mogą korzystać z uroków zabaw są bezpieczne. Zanim dzieci będą korzystać z różnych atrakcji rodzice i opiekunowie powinni porozmawiać z dzieckiem na temat bezpiecznej zabawy przy wykorzystaniu różnorakiego sprzętu.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że bardzo często w swych szaleństwach dzieci zapominają o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Dlatego też  w dniu 28 czerwca 2018 r. w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kraśniku odbyło się szkolenie dla rodziców zastępczych z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy pt. „Zasady bezpieczeństwa podczas wakacji”.  Szkolenie prowadziła Pani mgr Renata Rachoń.

Omówione zostały podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas wakacji zarówno
w mieście jak i na wsi, w górach, w lesie oraz nad kąpieliskami. Zainteresowanie opiekunów ww. tematyką było duże.

Należy jednak pamiętać, że żaden zbiór zasad nie gwarantuje 100% skuteczności.
Nic nie zastąpi rozsądku, odpowiedzialności i ostrożności!!!!!

Tekst: Magdalena Kania

Foto: Michał Botner